[Úvodní stránka]
[Telefon]
[Email]
[Gaudeamus Brno]
[Vystavovatelé]
[Studenti]
[Doprovodné programy]
[Kam po maturitě?]
[Mobilní aplikace web]
[Mobilní aplikace Android]
[Mobilní aplikace Apple]
[Facebook]
[Gaudeamus Brno] [Pro studenty]
POZVÁNKA NA VELETRH GAUDEAMUS DO BRNA je určena všem zájemcům o další studium po maturitě, zejména studentům III. a IV. ročníků SŠ. Na veletrhu Gaudeamus v Brně najdete české a renomované zahraniční univerzity, vysoké, vyšší odborné a jazykové školy. Nevíte-li, jak se připravit na přijímací zkoušky, na veletrhu se to dozvíte. Doporučujeme navštívit doprovodný program přednášek, viz program.

PROČ SE REGISTROVAT? Na studenty, kteří dotazník vyplní, čeká na veletrhu odměna, brožura "Průvodce vysokoškoláka", ze které se dozvíte vše potřebné o studiu na VŠ a také jak se na ně připravit. Navíc dostanete malý dárek.

PROČ VYPLNIT DOTAZNÍK? Gaueamus bude lepší, příjemnější a nabídne informace o studiu, které hledáte. Vyplníte li dotazník, získáte navíc slevu na vstupném ve výši 20%. Pro získání slevy je nutné předložit registrační email na pokladně výstaviště.
[Více informací]
[Novinky] MOBILNÍ APLIKACE GAUDEAMUS GUIDE
Aplikace Gaudeamus Guide je plnohodnotným mobilním průvodcem veletrhem Gaudeamus. S Gaudeamus Guide máte ve svém mobilu aktuální informace o veletrhu, dopravní doporučení pro cestu na veletrh, informace o vystavovatelích, doprovodných programech, interaktivní program přednášek, plánek výstaviště a pavilonu a mnoho dalšího.

STÁHNĚTE SI GAUDEAMUS GUIDE ZDARMA:
[Android app] [Apple app]
TESTOVACÍ CENTRUM
Součástí poradenského servisu bude nově také testovací centrum, které pomůže nerozhodnutým studentům určit, na který studijní obor mají nejvhodnější předpoklady. V testovacím centru bude studentům k dispozici elektronický test „Na co se hodíš“, na jehož základě získají studenti představu o tom, na které studijní obory mají předpoklady. Testovací centrum bude umístěno naproti stánku poradenského servisu v pavilonu G1. Partnerem poradenského centra je portál Jobs.cz.

PORADENSKÉ CENTRUM PRO STUDIUM V ZAHRANIČÍ
UNILINK je Poradenské Centrum specializující se na vysokoškolské studium v zahraničí a poskytuje komplexní poradenství studentům zcela zdarma. UNILINK pomáhá studentům s výběrem vhodných univerzit a studijních oborů, je s vámi během celého přijímacího procesu, pomůže vám s vypracováním přihlášky, seznámí vás s možnostmi financování včetně stipendií a jejich následného vyřízení. Mimo jiné vám Poradenské Centrum pomůže s výběrem ubytování, vyřízení následných formalit a pečlivě Vás připraví na odjezd do zahraničí. UNILINK bude vaší oporou pro vaši cestu za studiem. Ve stánku poradenského centra UNILINK získáte také podrobné informace o studiu na více než 30 prestižních univerzitách ve Velké Británii. Univerzity zastoupené ve stánku poradenského centra najdete v seznamu vystavovatelů.

TEMATICKÉ PŘEDNÁŠKY
Tematické přednášky budou probíhat v přednáškových sálech v pavilonu G2 dle programu přednášek. Přednášejícími budou kvalifikovaní odborníci z vysokých škol a univerzit. V rámci tematických přednášek se studenti dozví zajímavé informace o tématech souvisejících s volbou budoucího studia a kariéry.

V roce 2014 jsou pro studenty připraveny tyto tematické přednášky:
 • Studium a práce v zahraničí (VŠFS, o.p.s.)
 • Jak to chodí na VŠ? (VŠCHT v Praze)
 • Studium je jen první krok, ale jaké jsou ty další? (ČVUT v Praze)
 • Jak se připravit na přijímací zkoušky a NSZ? (VŠE v Praze)


[Doprovodné programy] [Doprovodné programy] Veletrh Gaudeamus 2014 v Brně nabídne svým návštěvníkům širokou škálu zajímavých doprovodných programů. Pro rok 2014 připravujeme tyto doprovodné programy:
 • DOPROVODNÝ PROGRAM PŘEDNÁŠEK probíhá ve dvou přednáškových sálech v pavilonu G2. Přednášky jsou důležitým zdrojem informací o možnostech dalšího studia.
 • DOPROVODNÝ PROGRAM "VĚDA PRO ŽIVOT" Cílem doprovodného programu je předvést zajímavé výsledky vědecké činnosti univerzit a vysokých škol, jejich uplatnění v každodenní praxi a umožnit návštěvníkům vše si vyzkoušet.
 • DOPROVODNÝ PROGRAM "POJĎME SI HRÁT S TECHNIKOU" Cílem programu je ukázat studentům, že studovat techniku se vyplatí a není to nuda.
 • TAILOR-MADE STUDY ABROAD Usnadní orientaci v nabídce zahraničního studia a pomůže studentům vybrat si studijní příležitost nejlépe vyhovující jejich požadavkům.

[Více informací]
[Na co se hodíš] [Jobs.CZ] Nejste si jisti jaký obor chcete studovat? Zkuste náš test a řekneme Vám, co by pro Vás mohlo být nejlepší ...


[Spustit test] Test je složen z cca 60 otázek a u každé vybíráte ze dvou možností. Vyplnění testu Vám zabere 10-15 minut.
[Novinky] V průběhu Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus 2014 proběhne šestý ročník soutěže o nejlepší expozici. Cílem soutěže je získat informace jak návštěvníci hodnotí expozice vystavovatelů, zda jim vyhovuje způsob předávání informací o budoucím studiu, zda návštěvníci v expozici najdou žádané informace apod. Přihlášené expozice bude hodnotit komise, složená ze studentů středních škol, pod vedením nezávislého pedagoga.

V roce 2014 se do Soutěže o nejlepší expozici přihlásili:
 • České vysoké učení technické v Praze
 • Fond pojištění vkladů
 • Masarykova univerzita
 • Mendelova univerzita v Brně
 • Ostravská univerzita v Ostravě
 • Prague College
 • Slezská univerzita v Opavě
 • Soukromá vysoká škola ekonomická Znojmo
 • Technická univerzita v Liberci
 • University of New York in Prague
 • Univerzita Karlova v Praze
 • Univerzita Palackého v Olomouci
 • Univerzita Pardubice
 • Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně
 • Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava
 • Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
 • Vysoká škola podnikání, a.s.
 • Vysoké učení technické v Brně
Vítěz letošního ročníku soutěže „Nejlepší expozice veletrhu“ získá mimořádnou cenu v hodnotě 30 000 Kč na jednorázovou propagaci na portále Jobs.cz/vysoke-skoly nebo Vysokeskoly.cz. Cenu věnovala společnost LMC, provozovatel portálu Jobs.cz.
[Novinky] Tři listopadové dny na v ýstavišti budou patřit sportu, tanci a zábavě
Druhý listopadový víkend (samozřejmě včetně pátku, tedy od 7. do 9. listopadu) se na výstavišti koná trojice akcí shrnutá pod společný název Festival sportu, tance a zábavy: SPORT Life (sport, začíná už 6. 11.), Dance Life Expo (tanec) a In-Joy (zábava). SPORT Life, Dance Life Expo a In-Joy jsou určené nejen pro profesionály a fanoušky tance, počítačových her, hudby a streetové kultury, ale i pro širokou veřejnost.

SPORT Life pro kondici a hubnutí
Letošní veletrh SPORT Life (už od čtvrtka 6. listopadu) nabídne spoustu aktivit pro zlepšení kondice, nárůst svalové hmoty a zbavení se tuku. Můžete se přijít inspirovat nebo je rovnou vyzkoušet. V tomto případě je potřeba se ve většině případů registrovat předem. Mezi další zajímavé aktivity se zapojením návštěvníků patří testování elektrokol, běhy na výstavišti, zkoušení neobvyklých sportů – například skimboarding, headis, slackline nebo unicurling.
Pro děti je připravena in-line školička, skákací hrad, hlídací koutek. Na výstavišti se budou odehrávat také závody v různých disciplínách – například Český pohár v boulderingu, ukázky – sebeobrana, potápění, sálová cyklistika a další.

Tanec je vynikající aerobní trénink i atraktivní podívaná
Náplní Dance Life Expo je jak odborný program pro tanečníky – především soutěže a workshopy, tak program pro všechny, kteří se chtějí pobavit, něco si vyzkoušet nebo se jenom podívat. V sobotu ve 13:30 jsou všichni zváni na pokus o překonáí tanečního rekordu s Richardem Genzerem, ať už jako diváci, nebo aktivní tanečníci – stačí se naučit velmi jednoduchou choreografii. V sobotu večer můžete přijít na Polemotions 2014 – úchvatnou podívanou z disciplíny na pomezí silové akrobacie, tance a gymnastiky (pavilon B).

Zábava- hudba, PC hry, street art, street sport
In-Joy je rozdělen do tří oblastí:
Street city – pro veřejnost jde především o atraktivní podívanou, kde je možné naživo vidět, jak vzniká graffiti, jak tvoří rapeři, co trénují street sportovci a tanečníci.
Microsoft arena – bude zajímavým nahlédnutím do PC gamingu. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet špičkové herní stroje, soutěžit nebo fandit při soupeření výkonnostních hráčů. Hrát se bude také na herních konzolích Xbox, vyzkoušíte si technologické hračičky na zábavu i do školy, podíváte se na pracoviště budoucnosti a získáte tipy na úspěšnou kariéru.
Evropa 2 stage – pro veřejnost určitě nejzajímavější destinace, zejména pro páteční večer. O půl šesté zde začíná soutěž začínajících kapel a interpretů In-Joy Talent Contest. Bezprostředně po soutěži pokračuje párty s Veronou, Royal Elements a dalšími účinkujícími.

Více informací na www.sport-life.cz.
[Tailor-made study abroad] Tailor-Made Study Abroad je doprovodný program Veletrhu Gaudeamus v Brně a Praze, který je zaměřen na podporu studia v zahraničí. Cílem programu je na základě individuálních požadavků studentů sestavit na míru šitou nabídku studia v zahraničí. Studenti mají jedinečnou možnost podílet se na vytváření unikátního projektu, který jim pomůže najít zahraniční studium plně vyhovující jejich požadavkům!

[Studium v zahraničí]


Pro studenty je v rámci programu připraveno:
 • Rozsáhlá nabídka studia v zahraničí.
 • Představení prestižních univerzit a vysokých škol z celého světa.
 • Přednášky a workshopy o studiu v zahraničí.
 • Osobní setkání se zástupci škol.
 • Propagační materiály o studiu v zahraničí.
 • Interaktivní vyhledávání zahraničních škol a studijních oborů.
 • Rozšířená nabídka studia v Kanadě, Francii a Německu s podporou Velvyslanectví Kanady v ČR, organizací Campus France a DAAD.
 • To vše s osobním přístupem a navíc zcela ZDARMA!
[Více informací]
[STUDENTI]
[Registrace studentů]
[PEDAGOGOVÉ]
[Registrace pedagogů]
[VYSTAVOVATELÉ]
[Vystavovatelé registrace Brno]
[Vystavovatelé registrace Praha]
[PARTNEŘI]
[Mp-Soft, a.s.]
[Evropa 2]
[Jobs.cz]
[Bejčkův mlýn]
[Hotel U Růže]
[ISAS]
[ZÁŠTITY]
[MŠMT]
[Jihomoravský kraj]
[Město Brno]
[VUT v Brně]
[Německo]